Yükseltme Onayı ve Teşvikler ile Bu Altcoin Uçtu!

Bitcoin akıllı sözleşme platformu Stacks’ın yerel tokeni, büyük bir ağ yükseltmesinin onaylanmasının ardından uçuşa geçti. Altcoin fiyatı gün içinde yüzde 30’dan fazla artış gördü. Token, biraz soğumadan önce tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 3,65 dolara ulaştı.

STX momentumunu ne yönlendiriyor?

Stacks, geliştiricilerin Bitcoin ağı için akıllı sözleşmeler yazmasını sağlar. Bu yüzden, 2023 yılında Ordinal Inscriptions çılgınlığı sırasında popüler hale geldi. Büyük fiyat pompası, Nakamoto adı verilen Stacks protokolüne yapılan büyük bir yükseltmenin onaylanmasından kaynaklanıyor. Stacks Foundation, 20 Mart’ta yükseltmenin bir topluluk ve yönetim oylamasının ardından büyük bir çoğunlukla onaylandığını duyurdu.

Yaklaşık 400 hesaptan 150 milyondan fazla STX tokeni yükseltme lehine oy kullandı. Altcoin projesi, 2.700’den fazla hesabın Nakamoto sürümü için oy kullandığını belirtti. Ayrıca, bunun yeni bir kilometre taşı olduğunu kaydetti. Bu bağlamda Stacks, şu açıklamayı yaptı:

Stacks Nakamoto yükseltmesi onaylandı. Topluluk Nakamoto güncellemesi için büyük bir çoğunlukla “evet” oyu verdi. Büyük bir zafer.

  • Stacks STX’e sahip seçmenler için her oy yükseltme lehine kullanıldı
  • Staker olmayanların %99,98’i yükseltme lehinde oy kullandı.

Altcoin projesinin kurucu ortağı kullanıcılara müjde verdi!

Stacks açıklamada, Nakamoto test net’in 25 Mart’ta yayına gireceğini belirtti. Ayrıca, main-net aktivasyonunun Mayıs ayının son iki haftasında gerçekleşmesinin beklendiğini kaydetti. Yükseltme, blok sürelerini ve ağ güvenliğini artıracak. Ayrıca, Stacks üzerindeki işlemler Bitcoin’inki kadar geri döndürülemez hale gelecek.

Resmi web sitesinde “Bitcoin Ekonomisi, Stacks L2’de hızlı, uygun fiyatlı BTC işlemleri ve tam özellikli akıllı sözleşmelerle başlatılacak” denildi. Stacks kurucu ortağı Muneeb Ali, kullanıcılar için bir müjde de verdi. Ali, mevcut seviyelerde bu yıl kullanıcılara yaklaşık 200 milyon dolarlık BTC getirisi sağlanacağını söyledi. Aytrıca, “Stacks (STX), yerel BTC getirisine sahip tek dijital varlıktır.” açıklamasını yaptı.

STX ve diğer altcoinler iyi performans gösteriyor

Stacks (STX), 20 Mart’ta gün içi en düşük seviyesi olan 2,75 dolardan yükselişe geçti. BU hamlesinde yeni bir ATH seviyesi olan 3,65 dolara kadar yükseldi. Ancak yazı sırasında 3,40 dolardan işlem görmek üzere biraz irtifa kaybetti. Dahası, varlık bu yılın başından bu yana %125 gibi etkileyici bir artış gördü.

Kriptokoin.com’dan takip ettiğiniz üzere, STX bugün iyi performans gösteren tek altcoin değil. Ethereum fiyatı %6’lık bir toparlanmayla 3.500 doların üzerine çıktı. Solana da benzer bir artışla yazı sırasında 190 dolardan işlem görüyordu. THORChain (RUNE) de gün içinde yaklaşık %11 artış göstererek 8,73 dolara ulaştı. Bununla birlikte, meme coinleri başı çekiyordu. Dogecoin %15 artışla 0,1546 dolardan işlem görürken, kardeşi Shiba Inu %7 değer kazandı. FLOKI meme coini gün içinde %27’lik bir sıçrama yaparken, PEPE %13 artış gösterdi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x